«Я візуал», — фраза, яку сьогодні можна почути чи не від кожного другого. Ми й справді стали інакше сприймати інформацію, нам замало мати лише текст чи лише звук. Щоб прочитати й засвоїти статтю, нам потрібна наочна інфографіка, а на навчальних сесіях ми вже не можемо обійтися без скрайбінгу.
Ми сприймаємо образами, щораз вимальовуючи картинки в своїй голові. І література — це те, що дає нам змогу створювати безмір варіацій цих образів, різних поглядів на одну й ту ж саму історію. Можливо, саме тому нам так цікаві екранізації літературних творів сьогодні. Адже тут є ця змога спочатку прожити власне кіно, читаючи книжку, сторінку за сторінкою вибудовуючи кадри, уявляючи лаштунки, костюми й вирази облич персонажів, а тоді — переглянути погляд іншого в кіноінтерпретації, порівняти ці два фільми. Окрім того, нас цікавить комплексний досвід. Ми уважні й спостережливі як справжні birdbookwatchers.
З кожним роком кіно в Україні стрімко розвивається, розповідаючи нові й нові історії — чи то створені режисерами й сценаристами, чи то виловлені з океану літературних сюжетів. На щастя, маємо звідки черпати. У межах програми BookWatchers поспостерігаємо, як книжка перетворюється на кіно, та поговоримо про тісний взаємозв’язок літератури й кіно.
Проєкт Book Pitch було започатковано у 2020 році Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та Одеським міжнародним кінофестивалем. Мета книжкового пітчингу — знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні фільми. Переможці отримують призи від Книжкового Арсеналу та ОМКФ, а також нагоду представити свій твір найкращим українським продюсерам і режисерам.