Більше новин img

Книжковий арсенал продовжує експансію українських книжок на міжнародний ринок — тепер разом з House of Europe

29.04.21
  • Без категорії

Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал вирішив перевершити результати минулорічної програми «Література на експорт» і оголошує старт її другого сезону. 

Цього року «Література на експорт» стане спільним проектом Книжкового Арсеналу та програми ЄС “Дім Європи”. Партнери проекту — Creative Europe та відділи публічної дипломатії МЗС України.​

Основне завдання програми «Література на експорт» — стимулювати переклади українських книжок за кордоном та посилити компетенції українських видавців у продажу прав.

Програма «Література на експорт» матиме 4 складові:

  • Освітня програма — інтерактивні онлайн-лекції та воркшопи від провідних світових експертів на тему ефективного продажу прав і нових перспективних ринків. Відбудеться  7-9 червня.
  • Англомовні відеолекції з оглядами української літератури та книговидання, грантових можливостей для перекладачів і продовжать цикл, записаний минулого року.
  • B2B-переговори, що відбудуться 5-7 липня, між українськими та закордонними видавцями задля налагодження співпраці й купівлі прав на українські книжки.
  • Спецпроєкт «Література на експорт» на сайті Читомо, присвячений 10 історіям про успішні літературні агентства світу та їхню внутрішню кухню з метою зацікавлення спільноти у створенні літературних агентств в Україні.

До 25 травня 2021 року запрошуємо українських видавців взяти участь у конкурсі та долучитись до освітньої програми й B2B-переговорів із закордонними літагентами. Для цього — заповніть, будь ласка, форму реєстрації.

Взяти участь можуть видавництва та видавничі організації, які мають:

  1. статус юридичної особи;
  2. понад 51% акцій у власності громадян України;
  3. каталог прав англійською мовою й щонайменше 5 книжок із потенціалом до експорту.
  4. суттєвою перевагою буде наявність партнерів за кордоном та проданих прав на книжки.

У 2020 році в рамках програми відбулось 147 онлайн-переговорів між українськими та закордонними видавцями і літагентами. У зустрічах взяли участь 37 іноземних учасників із 24 країн світу. Це стало рекордом за всі роки незалежності України, та цьогоріч команда збирається перевершити ці результати:

80-100 мільйонів доларів — таким є експортний потенціал українського книговидання згідно з дослідженнями Українського інституту книги. Окрім економічного чинника, для нас є важливим ще й популяризація української культури закордоном, створення зв’язків між людьми та компаніями, порозуміння між суспільствами через книжку. Це можливість для України бути почутою і зрозумілою. Минулоріч завдяки нашій програмі українському книговиданню вдалося вийти як на великі традиційні ринки: Канада, США, Франція, так і на нові, навіть дещо екзотичні: Македонія, Румунія, Мексика, Греція, Фінляндія, Данія тощо. Та ми не думаємо зупинятись на цьому,

— зазначає кураторка проєкту Оксана Хмельовська.

Часи пандемії та обмеженої мобільності вимагають не зменшення, а навпаки – збільшення міжнародних обмінів та співпраці. І коли Європі особливо ніж будь-коли необхідно тримати Україну в полі зору, що може бути краще, ніж інтернаціоналізація її літератури та професіоналів, які її творять. Фестиваль “Книжковий Арсенал” робить саме це — і навіть більше: організовуючи спільну програму “Ukrainian Literature: Rights On! / Література на експорт” задля підтримки та налагодження зв’язків українських видавців із іноземними, House of Europe та фестиваль “Книжковий Арсенал” переходять на новий рівень співпраці,

— зауважив Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається щороку з 2011 і проводиться Мистецьким арсеналом в стінах його історичної будівлі. Це грандіозна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Місія Книжкового Арсеналу — створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

House of Europe («Дім Європи»)  — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.

«Дім Європи» пропонує більш як 20 програм: поїздки на конференції, професійні події, стажування і нетворкінг у ЄС та Великій Британії, навчальні подорожі, резиденції, тренінги та інші можливості. Команда House of Europe підтримує творчу співпрацю та копродукції між українськими організаціями та їхніми партнерами з ЄС і Великої Британії, фінансує розвиток культурної інфраструктури та програм для молоді. «Дім Європи» проводять молодіжні табори та влаштовує обмін студентами між університетами в межах України.

Зареєструватися