img

Оксана Хмельовська

кураторка програм із професійного розвитку

Журналістка, співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту «Читомо», була в авторській групі з проведення масштабного всеукраїнського соціологічного опитування «Ukrainian Reading Publishing Data 2018» з сучасного стану книговидавничого ринку та читацьких вподобань, а також проєкту «Екземляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття».

Заснувала й організовувала фестиваль молодих видавців і редакторів «Штурмові загони Ґутенберга» (2010–2012), організовувала роботу українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку (2015–2017). Працювала журналісткою та редакторкою телепрограм «Книга.ua», «PROдизайн», керівницею прес-служби Форуму видавців у Львові, журналісткою видання Тиждень.ua. Авторка проєкту розмов із українськими науковцями «Науковий підхід» для platfor.ma. Як журналістка співпрацювала з різними українськими ЗМІ.

У 2015 долучилась до команди Книжкового Арсеналу як координаторка спецпроєктів, а з 2016 по 2019 рік працювала координаторкою всього фестивалю. 2020 року курувала програму «Література на експорт», метою якої є сприяння зацікавленню українськими книжками іноземних видавців і літагентів. Цьогоріч курує програми з професійного розвитку для фахівців книжкової галузі.