Тут і зараз. Сучасний чеський комікс

Тут і зараз. Сучасний чеський комікс

16.06.21

Ініціатор та організатор: Чеські центри Партнери: Інститут чеської літератури АН ЧР, Моравський земський музей у Брні  Керівниця проєкту: Анна Грабачкова Куратори: Павел Коржінек, Томаш Прокупек Графіка: Магдалена Прудікова Переклад: Ірина Забіяка

Ще ніколи чеський комікс не розвивався так динамічно і довго без несприятливих зовнішніх впливів. Завдяки цьому протягом останніх двох десятиліть на місцевій сцені з’явилися три хвилі авторів, які можуть вільно творити і публікуватися. Звісно, їх обмежують розміри чеського ринку та уривчастість «домашньої» традиції. Та завдяки їм нині чеський комікс жанрово розмаїтіший, ніж будь-коли, і святкує перші світові успіхи.

Проєкт є вільним продовженням попередньої панельної виставки Чеських центрів «Між тим деінде. Століття чеського коміксу».

Павел Коржінек 

Павел Коржінек (1981) — теоретик коміксу, історик і публіцист. У 2010–2012 роках вів грантовий проєкт ГАЧР «Комікс: історія-теорія», в межах якого вийшли дві колективні праці: двотомна «Історія чехословацького коміксу ХХ століття» (2014) та монографія «У панелях та бульбашках: Розділи з історії коміксу» (2015). Куратор та редактор низки спеціалізованих виставок. Читає курси з історії та теорії коміксу в Карловому університеті та Університеті імені Масарика.

Томаш Прокупек

Томаш Прокупек (1975) — дослідник центральноєвропейського коміксу. Співавтор праць «Історія чехословацького коміксу ХХ століття» та «До коміксу. Формування чеських ілюстрованих серій у другій половині ХІХ століття» (2016). Куратор монографії «Ондржей Секора: Мурахи та інша праця» (2019). Співкуратор та автор низки спеціалізованих виставок. Редактор комікс-часопису «AARGH!».